Энг кўп берилган саволларга жавоблар
Жорий йил 16 мартдан 5 апрелга қадар «Fly Dubai» авиакомпаниясининг барча парвозлари бекор қилинди. «Fly Dubai» дан билет сотиб олган йўловчилар «Uzbekistan Airways» чартер парвозларидан пуллик тарзда умумий навбат билан фойдаланиши мумкин.
Рўйхат Тезкор штаб томонидан шакллантирилмоқда ва чартер парвоз куни арафасида телеграмм каналида эълон қилинади.
«Fly Dubai» билетига эга йуловчилар учун «Uzbekistan Airways» чартер парвозларига ўзаро ҳисоб-китоб қилиш масаласи устида ишланмоқда.
2. «Uzbekistan Airways» чартер парвозларини амалга ошириш куни ва авиабилетларни расмийлаштириш тартиби.
Чартер парвозларни амалга ошириш кунлари ҳолатдан келиб чиққан ҳолда шакллантирилмоқда ва тезкор равишда, парвозга камида 12 соат вақт қолганда Телеграмм каналида эълон қилинмоқда.
Шунингдек, «Йўловчилар рўйхатини шакллантириш ва Дубай-Тошкент чартер парвозларини ташкил қилиш Тартиби» билан яқиндан танишиб чиқишингизни сўраймиз.
«Uzbekistan Airways» чартер парвозларига билети йўқ ватандошларимиз авиабилетлар парвоз бўладиган кун аэропортдаги регистрация стойкасида ўрнатилган тартибда расмийлаштирилади.
3. Кириш визасининг муддати тугаган («оворстей») ҳолда бу масала қандай ҳал қилинади?
17 мартдаги «Uzbekistan Airways» чартер парвози вақтида Ўзбекистон фуқароларининг кириш визаси муддати ўтганлиги учун жарималардан озод қилиш масаласи Шарджа аэропортининг ўзида тезкор равишда ҳал этилди.
Ушбу масала 18 мартдан 5 апрелга қадар амалга ошириладиган яқин кунлардаги парвозлар вақтида ҳам Штаб томонидан тезкор равишда, билетларни рўйхатга олиш ва чартер парвозлари кунлари ҳал этиб борилади.
Бу масалани ечишда енгиллик яратиш учун ватандошларимиздан Тезкор штабга юбориладиган Анкетанинг махсус бандини албатта тўлдирилган ҳолда юборишларингизни сўраймиз.

Часто задаваемые вопросы
Пассажиры с билетами на рейсы авиакомпании «Fly Dubai» могут воспользоваться услугами чартерных рейсов «Uzbekistan Airways» в порядке общей очереди на платной основе. Список формируется Оперативным штабом и публикуется в группе канала Телеграмм накануне дня вылета чартерного рейса.
Вопрос взаимозачета стоимости авиабилета на чартерные рейсы «Uzbekistan Airways» для пассажиров с билетами на рейсы «Fly Dubai» находится в стадии проработки.
2. Даты организации чартерных рейсов «Uzbekistan Airways» и механизм оформления авиабилетов.
Даты организации чартерных рейсов формируются исходя из сложившейся ситуации и оперативно извещаются через группу канала Телеграмм как минимум за 12 часов до вылета. Дополнительно, просьба внимательно ознакомиться с «Порядком формирования списка вылетающих и организации чартерных рейсов Дубай-Ташкент».
Для тех, кто не имеет на руках билетов на чартерные рейсы «Uzbekistan Airways», билеты оформляются в установленном порядке на стойке регистрации непосредственно в день вылета чартерного рейса.
3. Как решается вопрос при нарушении сроков действия въездной визы (оверстея):
Вопросы освобождения от уплаты штрафов за нарушение сроков действия въездной визы для граждан Узбекистан, вылетевших чартерным рейсом «Uzbekistan Airways» 17 марта т.г., решался оперативно на месте в аэропорту г. Шарджа.
Данный вопрос на ближайшие чартерные рейсы в период 18 марта- 5 апреля также будут решаться штабом в оперативном порядке на месте в день регистрации и вылета чартерного рейса.
Для облегчения решения вопроса, просим соотечественников заполнять соответствующий пункт Анкеты, направляемой в Оперативный штаб, в обязательном порядке.