Энг кўп берилган саволларга жавоблар
Жорий йил 16 мартдан 5 апрелга қадар «Fly Dubai» авиакомпаниясининг барча парвозлари бекор қилинди. «Fly Dubai» дан билет сотиб олган йўловчилар «Uzbekistan Airways» чартер парвозларидан пуллик тарзда умумий навбат билан фойдаланиши мумкин.
Рўйхат Тезкор штаб томонидан шакллантирилмоқда ва чартер парвоз куни арафасида телеграмм каналида эълон қилинади.
«Fly Dubai» билетига эга йуловчилар учун «Uzbekistan Airways» чартер парвозларига ўзаро ҳисоб-китоб қилиш масаласи устида ишланмоқда.
2. «Uzbekistan Airways» чартер парвозларини амалга ошириш куни ва авиабилетларни расмийлаштириш тартиби.
Чартер парвозларни амалга ошириш кунлари ҳолатдан келиб чиққан ҳолда шакллантирилмоқда ва тезкор равишда, парвозга камида 12 соат вақт қолганда Телеграмм каналида эълон қилинмоқда.
Шунингдек, «Йўловчилар рўйхатини шакллантириш ва Дубай-Тошкент чартер парвозларини ташкил қилиш Тартиби» билан яқиндан танишиб чиқишингизни сўраймиз.
«Uzbekistan Airways» чартер парвозларига билети йўқ ватандошларимиз авиабилетлар парвоз бўладиган кун аэропортдаги регистрация стойкасида ўрнатилган тартибда расмийлаштирилади.
3. Кириш визасининг муддати тугаган («оворстей») ҳолда бу масала қандай ҳал қилинади?
17 мартдаги «Uzbekistan Airways» чартер парвози вақтида Ўзбекистон фуқароларининг кириш визаси муддати ўтганлиги учун жарималардан озод қилиш масаласи Шарджа аэропортининг ўзида тезкор равишда ҳал этилди.
Ушбу масала 18 мартдан 5 апрелга қадар амалга ошириладиган яқин кунлардаги парвозлар вақтида ҳам Штаб томонидан тезкор равишда, билетларни рўйхатга олиш ва чартер парвозлари кунлари ҳал этиб борилади.
Бу масалани ечишда енгиллик яратиш учун ватандошларимиздан Тезкор штабга юбориладиган Анкетанинг махсус бандини албатта тўлдирилган ҳолда юборишларингизни сўраймиз.

Frequently asked questions
All flights of the airline "Fly Dubai" for the period from March 16 to April 5, 2020. to Uzbekistan canceled.
Passengers with tickets to Fly Dubai flights can use the services of Uzbekistan Airways charter flights in the general queue for a fee. The list is compiled by the Operations Headquarters and published in the Telegram channel group on the eve of the day of departure of the charter flight.
The issue of offsetting the cost of an air ticket for Uzbekistan Airways charter flights for passengers with tickets for Fly Dubai flights is under development.
2. Dates of organization of charter flights “Uzbekistan Airways” and the mechanism for issuing airline tickets.
The dates of the organization of charter flights are formed based on the current situation and are promptly notified through the Telegram channel group at least 12 hours before departure. In addition, please carefully read the "Procedure for compiling a list of departing and organizing charter flights Dubai-Tashkent."
For those who do not have tickets for Uzbekistan Airways charter flights, tickets are issued in the prescribed manner at the check-in counter directly on the day of departure of the charter flight.
3. How is the issue resolved in case of violation of the validity period of an entry visa (overs):
Issues of exemption from payment of fines for violation of the validity of an entry visa for citizens of Uzbekistan that departed on a charter flight “Uzbekistan Airways” on March 17 this year were resolved promptly on the spot at the airport in Sharjah.
This issue for the next charter flights from March 18 to April 5 will also be decided by the headquarters on the spot on the day of registration and departure of the charter flight.
To facilitate the resolution of the issue, we ask compatriots to fill out the corresponding section of the Questionnaire sent to the Operational Headquarters, without fail.