Ўзини ўзи банд қилган аҳоли даромад солиғидан озод қилинади
19 may kuni O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida mamlakatda davom etayotgan koronavirus tarqalishi va unga bog'liq cheklovlar sharoitida tadbirkorlikni qo'llab-quvvatlash bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar muhokama qilinadigan videokonferentsiya bo'lib o'tdi.
Yig‘ilishda iqtisodiyotning turli sohalarida faoliyat tiklanayotgani aytildi. Epidemiologik vaziyatni hisobga olgan holda hududlarni "yashil", "sariq" va "qizil" zonalarga ajratib, 110 mingga yaqin tadbirkorlik subyektlariga faoliyatni davom ettirishga ruxsat berildi va 600 mingdan ortiq kishi o'z ish joylariga qaytdilar.

19 мая президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев провел видеоконференцию для обсуждения дополнительных мер по поддержке предпринимательства в условиях продолжающейся вспышки коронавируса и связанных с ней ограничений в стране, сообщает официальный сайт президента.
На встрече было сказано, что в различных секторах экономики восстанавливается активность. Разделив регионы на «зеленую», «желтую» и «красную» зоны в зависимости от эпидемиологической ситуации, около 110 тысяч субъектов предпринимательской деятельности получили разрешение на возобновление деятельности, и более 600 тысяч человек вернулись на свои рабочие места.