2019 yil 28-dekabr kuni "Birlashgan Arab Amirliklari fuqarolarining mamlakatga kirish tartibini yanada soddalashtirish chora-tadbirlari to'g'risida" gi Farmonga O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan imzolangan ushbu hujjat ushbu potentsialni yanada kuchaytirishga qaratilgan O'zbekistonga xorijiy investitsiyalarni jalb qilish, shuningdek BAAda joylashgan investorlarni jalb qilish.
Farmonga o'zgartirishlar kiritildi:
1. "Birlashgan Arab Amirliklari fuqarolari" so'zlaridan keyin "shuningdek, Birlashgan Arab Amirliklari rezidenti maqomini olgan xorijiy mamlakatlar fuqarolari" so'zlari bilan. 1-band quyidagi tarzda bayon qilinadi:
2. «1. Birlashgan Arab Amirliklari fuqarolari uchun 2019 yil 20 martdan boshlab 30 kunlik vizasiz kirish rejimi, shuningdek, Birlashgan Arab Amirliklarining rezidenti bo'lgan xorijiy fuqarolar uchun 2020 yil 1 yanvardan boshlab amal qiladi.

О мерах по дальнейшему упрощению процедур въезда для граждан Объединенных Арабских Эмиратов
28 декабря 2019 года Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев подписал поправку к Указу «О мерах по дальнейшему упрощению процедур въезда для граждан Объединенных Арабских Эмиратов». В документе говорится, что эта поправка направлена на дальнейшее укрепление потенциала. привлечение иностранных инвестиций в Узбекистан, а также привлечение инвесторов из ОАЭ.
В указ были внесены изменения:
1. со словами «а также граждане иностранных государств, получившие статус резидента Объединенных Арабских Эмиратов» после слов «граждане Объединенных Арабских Эмиратов». Пункт 1 изложен следующим образом:
2. «1. 30-дневный безвизовый режим для граждан Объединенных Арабских Эмиратов устанавливается с 20 марта 2019 года, а также для иностранных граждан, ставших резидентами Объединенных Арабских Эмиратов, с 1 января 2020 года.
Иностранные граждане, которые стали резидентами ОАЭ, должны иметь вид на жительство, действительный в течение не менее 90 дней до въезда в Узбекистан.