Ўзбекистон Президенти Тожикистон элчисини қабул қилди
23 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев мамлакатимиздаги дипломатик миссиясини якунлаётган Тожикистон Республикасининг Фавқулодда ва мухтор элчиси Содиқ Имомийни қабул қилди.
Давлатимиз раҳбари Ўзбекистон ва Тожикистон ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларида бугунги кунда икки биродар мамлакат етакчиларининг сиёсий иродаси ва қатъий ҳаракатлари туфайли юксак даражага эришилганини алоҳида таъкидлади.
Бугунги кунда икки томонлама ҳамкорлик барча йўнишларни қамраб олган ва жадал ривожланишда давом этмоқда, аниқ мазмун билан бойимоқда.
Яқин ойларда Тожикистонга олий даражадаги ташриф режалаштирилган бўлиб, бугун икки мамлакат ҳукуматлари узоқ муддатли истиқболга мўлжалланган кенг кўламли ҳамкорликнинг янги кун тартибини шакллантириш устида астойдил ишламоқда.
Давлатимиз раҳбари икки томонлама муносабатларнинг бугунги юксак даражасига эришишдаги катта хизматлари ва кўп қиррали ҳамкорликни ривожлантиришга қўшган шахсий ҳиссаси учун элчи Содиқ Имомийни Ўзбекистон Республикасининг Фахрий ёрлиғи билан тақдирлади.
Дипломат унинг мамлакатимиздаги фаолиятига юксак баҳолангани ва ҳар томонлама қўллаб-қувватлангани учун Ўзбекистон Президентига чуқур миннатдорлик билдирди.
Содиқ Имомий мамлакатларимиз ва халқларимиз ўртасидаги биродарлик муносабатларини мустаҳкамлаш йўлидаги мақсад ва вазифаларни сўзсиз амалга оширишга бундан буён ҳам бор куч-ғайратини қаратишини таъкидлади.

Президент Узбекистана принял посла Таджикистана
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 23 апреля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Таджикистан Содика Имоми, завершающего свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Глава нашего государства особо отметил современный высочайший уровень узбекско-таджикских отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнерства, достигнутый благодаря политической воле и решительным шагам лидеров двух братских стран.
В настоящее время двустороннее сотрудничество охватывает все без исключения направления и продолжает динамично развиваться, наполняясь конкретным содержанием.
В ближайшие месяцы запланирован визит на высшем уровне в Таджикистан и сегодня правительства двух стран тщательно готовят новую повестку полномасштабного взаимодействия на долгосрочную перспективу.
За большие заслуги в достижении современного высокого уровня двусторонних отношений и личный вклад в развитие многопланового сотрудничества, глава нашего государства наградил посла Содика Имоми Почетной грамотой Республики Узбекистан.
Дипломат выразил глубокую благодарность Президенту Узбекистана за высокую оценку и всемерную поддержку его деятельности в республике.
Он подчеркнул, что в дальнейшем приложит все усилия для безусловной реализации поставленных целей и задач по укреплению братских отношений между двумя странами и народами.