O'zbekistonda Covid-19-dan tiklanish darajasi 32 foizdan oshadi, o'lim darajasi 0,4 foizni tashkil etadi
Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanitariya-epidemiologiya nazorati davlat inspektsiyasi boshlig'i, O'zbekiston Respublikasi bosh davlat sanitariya inspektori Nurmat Otabekov 24 aprel kuni O'zbekistonda sog'ayish darajasi 32 foizdan oshganini, o'lim darajasi esa 0,4 foizni tashkil etganini aytdi.
- Bugungi kunda to'liq davolangan va reabilitatsiya markazlariga yuborilganlar soni 560 kishidan oshdi. O'sha paytda, dunyoda tiklanish darajasi 27 foizni tashkil qilgan bo'lsa, O'zbekistonda bu ko'rsatkich 32 ga teng », dedi u. - Dunyoda bemorlar orasida o'lim darajasi 7 foizni, mamlakatimizda esa 0,4 foizni tashkil etadi. Hozirgi kunda 1190 ga yaqin fuqaro diagnostik davolanmoqda.

Узбекистане уровень выздоровления от Covid-19 превышает 32 процента, показатель смертности – около 0,4 процента
Начальник Государственной инспекции санитарно-эпидемиологического надзора при Кабинете Министров, главный государственный санитарный инспектор Республики Узбекистан Нурмат Отабеков 24 апреля сообщил, что в Узбекистане уровень выздоровления превышает 32 процента, показатель смертности – около 0,4 процента.
- К настоящему времени количество полностью излечившихся и переведенных в реабилитационные центры составляет более 560 человек. В то время, когда в мире показатель выздоровевших составляет 27 процентов, в Узбекистане он равен 32, - заявил он. - В мире показатель смертности среди заболевших составляет 7 процентов, а в нашей стране – около 0,4 процента. В настоящее время около 1 190 граждан проходят диагностическое лечение.