Chet elda bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolari va boshqa mamlakatimizdagi boshqa davlatlar fuqarolari diqqatiga
Respublika maxsus komissiyasi tomonidan qabul qilingan koronavirus tarqalishining oldini olish bo‘yicha vaqtincha cheklov choralari munosabati bilan O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligi quyidagilarni ma’lum qiladi.
Xorijdagi O‘zbekiston fuqarolariga vatanga qaytish uchun davlat chegarasidan o‘tish taqiqlanmaydi. O‘zbekiston hududiga kirishga qo‘yilgan cheklovlar, avvalambor, boshqa davlatlarning fuqarolariga tegishli.
Shu bilan birga, davlatdan tashqariga chiqish bo‘yicha vaqtincha taqiq O‘zbekiston fuqarolariga tegishli bo‘lib, hozirda mamlakatimizda bo‘lib turgan xorijiy fuqarolarga nisbatan qo‘llanilmaydi.

Вниманию граждан Узбекистана, находящихся за рубежом, и граждан других государств, пребывающих в нашей стране
В связи с временными ограничительными мерами по предотвращению распространения коронавируса, принятыми Специальной республиканской комиссией, Министерство иностранных дел Узбекистана отмечает следующее.
Находящимся за границей гражданам Узбекистана не запрещается пересечение государственной границы для возвращения на родину. Ограничения по въезду на территорию Узбекистана касаются прежде всего граждан других государств.
Вместе с тем вводимый для граждан Узбекистана временный запрет на выезд за пределы государства не распространяется на иностранных граждан, ранее прибывших и находящиеся в настоящее время на территории нашей страны.