Yangi yilda yangilangan investitsiya portali bilan
O‘zbekiston Respublikasi Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligining investitsiya portali – bu doimiy ravishda yangilanib turadigan onlayn platforma bo‘lib, mamlakatning investitsion faoliyatidagi eng muhim voqealarni o‘z ichiga oladi.
Yangi 2020-yildagi asosiy yangiliklar: yangilangan vizual dizayn, yaxshilangan tarkib va yaxshilangan sayt xususiyatlari. Qulaylik uchun investitsion taklifga elektron ariza topshirishda, siz avvalgi 92 punkt o‘rniga endi18 punktni to‘ldirasiz, xolos.
Sizga qulay bo‘lishi uchun mintaqalar bo‘yicha investitsiya loyihalari va tavsiya etilgan investitsiya takliflari sahifalari birlashtirildi. Endi mos investitsiya loyihalarini izlash ancha qulay va osonroq bo‘ladi.
Umuman olganda, bugungi kunda qiymati 2 milliard dollardan ortiq bo‘lgan 192 ga yaqin investitsion takliflar e’lon qilindi va yangi qidiruv funksiyasi sizga tarmoq, loyihaning hajmi va mintaqasi bo‘yicha ma’lumotlar topishga yordam beradi.
Siz eng so‘nggi yangiliklar, imtiyozlar va afzalliklar bilan, shuningdek respublikaning investitsiya muhiti bilan yangi tashkil etilgan “Nima uchun O‘zbekistonga investitsiya kiritish foydali?” bo‘limida tanishishingiz mumkin.
Siz Investitsiya portalining yangi dizayni va barcha o‘zgarishlar bilan quyidagi havolada tanishishingiz mumkin: http://invest.gov.uz/uz/.

В новый год с обновленным инвестиционным порталом
Инвестиционный портал Агентства по привлечению иностранных инвестиций Республики Узбекистана – постоянно обновляемая онлайн-площадка, включающая в себя наиболее значимые события инвестиционной деятельности страны.
Главными новинками в новом 2020 году стали: обновленное визуальное оформление, усовершенствованный контент и расширенные возможности сайта. Для удобства при подаче электронной заявки инвестиционного предложения теперь нужно заполнить 18 пунктов вместо предыдущих 92.
Для вашего удобства были объединены разделы инвестиционные проекты и рекомендуемые инвестиционные предложения по регионам. Теперь искать подходящие инвестиционные проекты стало намного удобней и легче.
В общей сложности, сегодня размещено порядка 192 инвестиционных предложений на сумму свыше 2 млрд. долл. США, а добавленная новая поисковая функция поможет сориентировать вас по отраслям, сумме и региону проекта.
Ознакомиться с последними новостями, льготами и преференциями, а также с инвестиционным климатом республики можно на вновь созданном разделе «Почему выгодно инвестировать в Узбекистан?».
Увидеть новое оформление Инвестиционного портала и ознакомиться со всеми изменениями можно по ссылке: http://invest.gov.uz/ru/.