O‘zbekiston TIV rahbarining birinchi o‘rinbosari brifing o‘tkazdi
2019-yil 22-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Ilhom Ne’matov MSK Xalqaro matbuot markazida brigfing o‘tkazdi.
Ilhom Ne’matov tadbir ishtirokchilariga xorijdagi elchixonalarimiz va konsulxonalarimizda parlament saylovini o‘tkazish uchun tashkil etilgan saylov uchastkalarida fuqarolarimiz ovoz berishining borishi hamda 12-18-dekabr kunlari muddatidan oldin ovoz berishni tashkillashtirish va o‘tkazish bo‘yicha TIV va mamlakatimizning diplomatik vakolatxonalari tomonidan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida ma’lumot berdi.

О брифинге первого заместителя главы МИД Узбекистана
22 декабря 2019 года первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов провел в Международном пресс-центре ЦИК брифинг.
Илхом Неъматов в проинформировал участников мероприятия о ходе голосования граждан Узбекистана на парламентских выборах на избирательных участках, созданных за рубежом при посольствах и консульствах, а также проделанной МИД и дипломатическими представительствами нашей страны работе по организации и проведению 12-18 декабря досрочного голосования за рубежом.