2019 yil 22 dekabr kuni O'zbekistonning Dubay va Shimoliy Amirliklardagi Bosh konsulligida O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi parlament saylovlari bo'lib o'tdi.
2019 yil 22 dekabr kuni O'zbekistonning Dubay va Shimoliy Amirliklardagi Bosh konsulligida O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi parlament saylovlari bo'lib o'tdi. Saylov kuni tongi O'zbekiston madhiyasi bilan boshlandi. Vatandoshlarimiz o'zlarining fuqarolik burchlarini ado etish maqsadida 16-saylov uchastkasiga oila a’zolari bilan tashrif buyurdilar. Bayramona kayfiyat haqiqiy o'zbek palovi bilan to'ldirildi. Mahalliy huquqni muhofaza qilish organlari bilan hamkorlikda tadbirning xavfsizligi ta'minlandi.

22 декабря 2019 года в Генеральном Консульстве Узбекистана в Дубае и Северных Эмиратах были проведены парламентские выборы в Олий Мажлис РУз.
22 декабря 2019 года в Генеральном Консульстве Узбекистана в Дубае и Северных Эмиратах были проведены парламентские выборы в Олий Мажлис РУз. Утро выборов началось с гимна Узбекистана. Наши соотечественники выполнили свой гражданский долг и приняли активное участие на выборах, посетив избирательный участок #16 вместе с семьями. Праздничный дух был дополнен настоящим узбекским пловом. Совместно с местными правоохранительным органами была обеспечена безопасность мероприятия.