Dubay va Shimoliy Amirliklar hududida istiqomat qiluvchi O'zbekiston Respublikasi fuqarolari diqqatiga!
2019-yil 22-dekabr kuni O'zbekiston Respublikasining Dubaydagi bosh konsulligida parlament saylovi bo'lib o'tadi. Agar fuqarolar uzrli sabablarga ko'ra mazkur kunda saylovda ishtirok eta olmasalar, O'zbekiston Respublikasi saylov kodeksining 57-moddasiga muvofiq ular muddatidan oldin ovoz berishlari mumkin.
Erta ovoz berish 12 dekabrdan 19 dekabrgacha Dubayda Bosh konsulxona binosida bo'lib o'tadi. Buning uchun saylovchi saylov kuni (ta'til, sayohat, chet elga chiqish va h.k.) yo'qligi sababini ko'rsatgan holda tegishli uchastka saylov komissiyasidan saylov byulletenini oladi.
O'z ovozini muddatidan oldin berishni istagan O'zbekiston Respublikasi fuqarolari 2019-yil 07-dekabrga qadar yozma shaklda (yoki elektron pochta manziliga: ae.uzconsulate@mfa.uz>, quyidagi hujjatlar va ma'lumotlarni ilova: pasport nusxasi, oxirgi yashash manzili, telefon raqami).

To the attention of citizens of the Republic of Uzbekistan living in Dubai and the Northern Emirates!
Parliamentary elections will be held in the Consulate General of the Republic of Uzbekistan in Dubai on December 22, 2019. In case citizens for valid reasons will not be able to take part in elections on the specified day, according to Art. 57 of the Electoral code of the Republic of Uzbekistan, they can carry out early voting.
Early voting will be held from 12 to 19 December this year in the Consulate General building in Dubai. For this purpose the voter on the basis of the statement with indication of the reason of absence in day of elections (holiday, business trip, departure abroad, etc.) receives the ballot at the corresponding precinct election Commission.
Citizens of the Republic of Uzbekistan wishing to cast their vote ahead of schedule, please apply in writing by December 07, 2019 (or by e-mail: <ae.uzconsulate@mfa.uz>, attaching the following documents and information: a copy of the passport, the address of the last residence, phone number).