2019 йилнинг 22 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутатлари сайловини ўтказиш мақсадида Ўзбекистон Республикасининг Дубайдаги Бош консулхона муассасаси 16-сайлов участкаси этиб тасдиқланди.
ДУБАЙ ВА ШИМОЛИЙ АМИРЛИКЛАР ҲУДУДИДА ИСТИҚОМАТ ҚИЛАЁТГАН ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ФУҚАРОЛАРИ ДИҚҚАТИГА!
Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг 2019 йил 22 октябрдаги 967-сонли Қарори билан 2019 йилнинг 22 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутатлари сайловини ўтказиш мақсадида Ўзбекистон Республикасининг Дубайдаги Бош консулхона муассасаси 16-сайлов участкаси этиб тасдиқланди.
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутатлари сайловида овоз бериш Ўзбекистон Республикасининг Дубайдаги Бош консулхонадаги 16-сайлов участкасида якшанба куни, 2019 йилнинг 22 декабрида, маҳаллий (Дубай) вақт билан эрталаб соат 08:00дан 20:00га қадар амалга оширилади.
Бош консулхонада доимий консуллик рўйхатида турган (ПМЖ) ҳамда 2017 йилдан эътиборан вақтинчалик рўйхатга қўйилган фуқаролар мазкур сана ва муддатда 16-сайлов участкасига ташриф буюришлари мумкин.
Булардан ташқари барча Ўзбекистон Республикаси фуқаролари сайловда иштирок этишлари учун 2019 йил 07 декабрга қадар 16-сайлов участкасининг Сайлов комиссиясига сайловчилар рўйхатига киритиш тўғрисида ёзма равишда (ёки электрон манзилга ae.uzconsulate@mfa.uz куйидаги хужжатлар ва маълумотлар илова килиниши керак: паспорт нусхаси, охирги рухатдан утган манзили, телефон раками) мурожаат қилишлари керак.
16-сайлов участкаси манзили: Бош консулхона биноси – Дубай амирлиги, Бар-Дубай райони, Умм Ҳурайр 1, 3-кўча, 13-сонли маъмурий биноси.

22 октября 2019 года с целью проведения выборов депутатов в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан 22 декабря 2019 года Генеральное консульство Республики Узбекистан в Дубае было утверждено Избирательным участком № 16.
ВНИМАНИЮ ГРАЖДАН РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН, ПРОЖИВАЮЩИХ НА ТЕРРИТОРИИ ДУБАЯ И СЕВЕРНЫХ ЭМИРАТОВ!
Постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан за № 967 от 22 октября 2019 года с целью проведения выборов депутатов в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан 22 декабря 2019 года Генеральное консульство Республики Узбекистан в Дубае было утверждено Избирательным участком № 16.
Голосование по выборам депутатов в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан пройдёт в Избирательном участке №16, расположенном в здании Генерального консульства Республики Узбекистан в Дубае в воскресенье, 22 декабря 2019 года, начиная с 08:00 по 20:00 по местному времени.
Граждане, состоящие на постоянном консульском учёте (ПМЖ) и зарегистрированные с 2017 года на временном консульском учёте в Генконсульстве РУ в Дубае могут прибыть в Избирательный участок в указанный срок и время, для принятия участия в голосовании.
Кроме вышеуказанных категорий граждан Республики Узбекистан, желающих принять участие в голосовании, просим до 07 декабря 2019 года обратиться в письменной форме (либо в электронный адрес: ae.uzconsulate@mfa.uz, прилагая следующие документы и информацию: копия паспорта, адрес последней прописки, номер телефона) в Избирательную комиссию избирательного участка № 16 для внесения их в список голосующих лиц.
Адрес Избирательного участка № 16: здание Генерального консульства – эмират Дубай, район Бар Дубай, квартал Умм Хурейр 1, 3-я улица, административное здание № 13.