12-Xalqaro Yutuqlar Sammitida va mukofot marosimi
2019 yil 30 iyunda O'zbekistonning Dubay va Shimoliy Amirliklardagi elchixonasi Bosh konsuli Alisher Salomov 12-Xalqaro Yutuqlar Sammitida va mukofot marosimida sharafli mehmon sifatida ishtirok etdi. Alisher Salomov sammit ishtirokchilariga O'zbekistonning Dehli shahridagi elchixonasi bilan hamkorlikda tayyorlangan o'zbek-hind munosabatlarining bugungi ahvoli va istiqboliga bag'ishlangan nutqni taqdim etdi. Shuningdek, O'zbekistonning sayyohlik va sarmoyaviy salohiyatini rivojlantirishga qaratilgan taqdimot sammit ishtirokchilarining va mehmonlarining e'tiboriga havola etildi. Taqdimotda O'zbekistonning sarmoyaviy muhitida yuz berayotgan ijobiy o'zgarishlar yoritildi. Ushbu sammitda Hindiston va boshqa mamlakatlarning yetakchi korporatsiyalari, korxonalari va etakchi vakillari ishtirok etishdi. Sammit davomida ko'plab shaxslar va tashkilotlar turli sohalardagi muvaffaqiyatlar va yutuqlar uchun mukofotlandilar. Tadbir Xalqaro Yutuqlar konferentsiyasi (IAC) tomonidan tashkil etildi.
IAC faoliyati "muvaffaqiyatli mutaxassislar mamlakatdagi va uning tashqarisidagi infratuzilmalarning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishiga qanday yordam berishi mumkin" mavzusiga bag'ishlangan. Tashkilot jamiyat va korporativ sektor o'rtasidagi ijtimoiy tadbirkorlarning misollari va muvaffaqiyatli hamkorlik modellarini taqdim etadi. IAC Hindistonning iqtisodiy kun tartibiga oid asosiy masalalarni belgilaydigan va muhokama qilayotgan hind xalqining iqtisodiy, siyosiy, biznes, professional va boshqa rahbarlarini birlashtiradi.

12-ый Международный Саммит Достижений и церемония награждения
В воскресенье, 30 июня 2019 года, г-н Алишер Саломов, Генеральный консул Узбекистана в Дубае и Северных Эмиратах, принял участие в 12-м Международном Саммите Достижений и церемонии награждения в качестве специального почетного гостя. Алишер Саломов выступил перед участниками саммита с докладом, подготовленным совместно с посольством Узбекистана в Дели, о нынешнем состоянии и перспективах узбекско-индийских отношений. Также, участникам и гостям саммита была представлена презентация о перспективах развития туристического и инвестиционного потенциала Узбекистана. Особое внимание было уделено последним позитивным изменениям в инвестиционном климате нашей республиики. В этом саммите приняли участие представители ведущих корпораций, предприятий и национальных лидеров из Индии и других стран. Во время саммита многие личности и организации были награждены наградами за вклад и достижения в различных областях. Мероприятие было организовано Международной конференцией достижений (IAC).
IAC концентрирует свое внимание на теме «как успешные специалисты могут помочь социально-экономическому развитию инфраструктуры в стране и за ее пределами». Организация предоставляет примеры социальных предпринимателей и успешных моделей партнерства между обществом и корпоративным сектором. IAC - это объединение экономических, политических, деловых, профессиональных и других лидеров индийского сообщества, которое определяет и обсуждает ключевые вопросы экономической повестки дня Индии.